Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Miasta Zambrów

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

Tagi

Protokół Nr 37/23

P r o t o k ó ł  Nr  37/23

Posiedzenia Komisji Rozwoju Gospodarczego Rady Miasta Zambrów odbytego
w dniu 25 maja 2023 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zambrów pokój 214w godzinach 13:00 – 14:15

 

W posiedzeniu Komisji uczestniczyli:

  1. 7-miu członków Komisji                                                 -wg. załączonej listy obecności
  2.  Burmistrz Miasta Zambrów                                            -p. Kazimierz Dąbrowski
  3. Skarbnik Miasta Zambrów                                               -p. Anna Sadowska - Piętak
  4. Naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej              -p. Danuta Łapińska
  5. Inspektor Wydziału Gospodarki Komunalnej                 -p. Wioleta Klimowicz

 

Porządek posiedzenia:

  1. Przyjęcie porządku posiedzenia.
  2. Przyjęcie protokołu poprzedniego posiedzenia Komisji.
  3. Analiza przeprowadzonych przetargów w 2022 r.
  4. Roczna analiza stanu gospodarowania odpadami komunalnymi Miasta Zambrów za 2022 rok.
  5. Opinia Komisji dotycząca projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego.
  6. Opinia Komisji w sprawie:
  1. Raportu o stanie gminy Miasta Zambrów za 2022 rok;
  2. Sprawozdania finansowego Miasta Zambrów za 2022 rok;
  3. Sprawozdania z wykonania budżetu Miasta Zambrów za 2022 rok łącznie z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej.
  1. Sprawy różne.

 

Posiedzenie otworzył i prowadził Przewodniczący Komisji p. Bogdan Andrzejczuk. Powitał członków Komisji i zaproszonych gości wymienionych na wstępie protokołu.  Stwierdził prawomocność posiedzenia i poinformował, że uczestniczą w nim wszyscy członkowie Komisji.

Ad.1.

Przewodniczący Komisji p. Bogdan Andrzejczuk przedstawił porządek posiedzenia Komisji. Następnie zapytał, czy są uwagi do porządku posiedzenia.

W związku z brakiem uwag. Przewodniczący Komisji p. Bogdan Andrzejczuk poddał pod głosowanie porządek posiedzenia. Komisja w głosowaniu jawnym jednogłośnie, bez głosów przeciwnych i wstrzymujących przyjęła proponowany porządek posiedzenia Komisji.

 

Ad.2.

Przewodniczący Komisji p. Bogdan Andrzejczuk zapytał, czy są uwagi do protokołu poprzedniego posiedzenia Komisji.

 

W związku z brakiem uwag Przewodniczący Komisji p. Bogdan Andrzejczuk poddał pod głosowanie protokół poprzedniego posiedzenia. Komisja w głosowaniu jawnym jednogłośnie, bez głosów przeciwnych oraz wstrzymujących  przyjęła protokół poprzedniego posiedzenia Komisji.

Ad.3.

Radny p. Zbigniew Kulesza zapytał, czy zapłacony VAT wraca do budżetu Miasta Zambrów.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że VAT udaje się odzyskać tylko z niektórych inwestycji. Dodał, że Urząd Miasta Zambrów ma podpisaną umowę z firmą Deloitte, jest to firma doradcza zajmująca się doradztwem w zakresie VAT.

Radny p. Zbigniew Kulesza zapytał, od czego jest zależy to, że z jednej inwestycji VAT udaje się odzyskać, zaś z innej nie.

Skarbnik Miasta Zambrów p. Anna Sadowska – Piętak wyjaśniła, że aby móc odzyskać VAT musi być przychód – odpłatność.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski poinformował, że VAT można odzyskać tam, gdzie zachodzi sprzedaż np. przy sprzedaży biletów na korty.

 

Ad.4.

W odniesieniu do przedłożonej analizy Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski zwrócił uwagę na problematykę segregacji odpadów komunalnych na terenie osiedli mieszkalnych. Dodał, że w przypadku nie prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów będzie konieczność naliczenia dwukrotności obowiązujących stawek.

Komisja nie wniosła uwag do przedłożonej rocznej analizy  analiza stanu gospodarowania odpadami komunalnymi Miasta Zambrów za 2022 rok.

(Analizę dołączono do protokołu)

Ad.5.

Wprowadzenia do tematu dokonał Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski. Wyjaśnił, że zasadność podjęcia przedmiotowej uchwały wynika z faktu, iż Burmistrz Miasta Zambrów posiada zgodę Rady Miasta Zambrów na zbycie wyłącznie lokali komunalnych.
W tym przypadku zaszła potrzeba wyrażenia zgody na zbycie udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego. Dodał, że uchwała dotyczy mieszkania przy ul. Białostockiej 31 lok. 113. Następnie poinformował, że w 2019 r. zmarł mąż, a obecnie zmarła żona. Właściciele nie mieli zstępnych w pierwszej linii. Sąd stwierdził, że spadek po zmarłej, ostatnio stale zamieszkałej w Zambrowie, której ostatnim miejscem zwykłego pobytu był Zambrów nabyło z dobrodziejstwem inwentarza Miasto Zambrów. Poinformował, że
w 2019 r., po śmierci męża, byli również inni spadkobiercy. Na obecną chwilę podział wygląda następującą: ¾ na rzecz Miasta Zambrów, zaś ¼ dla pozostałych spadkobierców. W celu dalszej procedury niezbędna jest zgoda Rady Miasta Zambrów na zbycie udziału do lokalu.

Radny p. Ryszard Kaźmierczak zapytał, czy nie lepszą opcją byłoby kupić ¼ udziałów od pozostałych spadkobierców.

Naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej p. Danuta Łapińska odpowiedziała,  że spadkobiercy muszą wykazać chęć sprzedaży, na obecną chwilę trwają rozmowy i sytuacja nie jest jednoznaczna. Wyjaśniła, że w przypadku gdyby wszyscy doszli do porozumienia to im przysługuje prawo pierwokupu. W pierwszej kolejności miasto Zambrów dokona wyceny lokalu.

Radny p. Zbigniew Kulesza zapytał, co w przypadku, gdy za jakiś odstęp czasu ponownie Miasto Zambrów stanie się właścicielem mieszkania. Stwierdził, że przedmiotowy projekt uchwały dotyczy konkretnego mieszkania.

Naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej p. Danuta Łapińska wyjaśniła, że nie zgodnie z przepisami uchwała musi dotyczyć konkretnego postępowania. Dodała, że zaistniała sytuacja ma miejsce bardzo rzadko.

Radny p. Radosław Bańkowski zapytał, czy spadkobiercy są właścicielami lokalu.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że posiadają spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego.

W związku z brakiem uwag Przewodniczący Komisji p. Bogdan Andrzejczuk poddał pod głosowanie projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego. Komisja w głosowaniu jawnym, jednogłośnie, bez głosów przeciwnych oraz wstrzymujących pozytywnie zaopiniowała powyższy projekt uchwały.

(Projekt uchwały dołączono do protokołu.)

 

Ad.6.

a)

Wprowadzenia do tematu dokonał Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski. Wyjaśnił, że potrzeba przedłożenia Raportu wynika z zapisów art. 28aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym. Następnie Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski omówił, jakie informacje zawiera przedłożony raport.

Radny p. Ryszard Kaźmierczak nawiązał do wykonania dokumentacji projektowej, dotyczących  budowy dróg i ścieżki rowerowej w mieście Zambrów, budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Ostrowskiej. Zapytał dlaczego nie trwają budowy, skoro jest dokumentacja.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że odnośnie ul. Ostrowskiej dokumentacja została zlecona w 2022 r. Dokumentacja ma być skończona 30.05.2023 r. Poinformował, że Miasto Zambrów na powyższy cel dostało dofinansowanie w wysokości 300.000,00 zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Dodał, że zostały złożone również inne wnioski o dofinansowanie.

Radny p. Ryszard Kaźmierczak zwrócił uwagę na fakt, że dokumentacja nie jest jeszcze wykonana, a koszty są wykazana w 2022 r.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski wyjaśnił, że zapewne część kosztów została pokryta w 2022 r., dlatego zostało to wykazane w sprawozdaniach za rok ubiegły

Radny p. Ryszard Kaźmierczak zapytał odnośnie wykonania dokumentacji dot. budowy ronda skrzyżowanie ulic Polowa, Obrońców Zambrowa, Ostrowska. Zapytał, czy pieniądze na ten cel w 2022 r. były przeznaczone oraz gdzie są te środki?

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że ma być wykonana w terminie do 31.07.br. Poinformował, że pieniądze na ten cel były przeznaczone w budżecie na 2022 r. Dodał, że również był złożony wniosek na dofinansowanie ww. zadania.

Skarbnik Miasta Zambrów p. Anna Sadowska – Piętak wyjaśniła, że niewykorzystane środki pieniężne są ujęte w nadwyżce budżetowej.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski poinformował, że płatność za dokumentację zależy od zapisów danej umowy np. może ujmować płatność za wykonanie określonego etapu.

Radny p. Ryszard Kaźmierczak zapytał, czy w związku z tym niezapłacone środki są ujęte w budżecie na 2023r.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że wskazane środki są ujęte w budżecie na 2023 r. w wysokości 500.000,00 zł (w tym dokumentacja na remont ul. Żytniej i Sosnowej, budowy ścieżki rowerowej oraz budowy ronda). Poinformował, że odnośnie budowy ulicy między Wądołkowską - Ogrodową wystąpiły problemy – Wody Polskie mają pewne zastrzeżenia.

Radny p. Ryszard Kaźmierczak nawiązał odnośnie budowy ronda przy ul. Białostockiej. Powiedział, że nowo wybudowana droga jest budowana w polu. Radny zacytował słowa Burmistrza Miasta Zambrów, „jak będą budynki, będzie droga” oraz zwrócił uwagę, że na daną chwilę nie ma tam żadnych budynków.

Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że potrzeba budowy drogi wynika w skutek rozmów z podmiotami, które chcą zainwestować i otworzyć galerię handlową. Dodał, że jest to wyjście naprzeciw w stronę inwestora.

Radny p. Ryszard Kaźmierczak powiedział, że budowa drogi w tym miejscu jest jak najbardziej potrzebna (od ronda w prawo i zaraz za drogą po lewej stronie galeria). Zwrócił uwagę, że od ronda lewej stronie znajduje się puste pole.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski poinformował, że we wskazanym miejscu będą się znajdowały cztery podmioty.

Radny p. Zbigniew Kulesza nawiązał do złożonej interpelacji przez radnych p. Marty Worosilak i Łukasza Miszak w sprawie organizacji ruchu w obrębie budowy ronda przy ul. Białostockiej.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski poinformował, że kilkukrotnie był we wskazanym miejscu. Miasto Zambrów posiada opinię wykonawcy, która stwierdza, że nie w tym miejscu nie jest potrzebna sygnalizacja świetlna. Poinformował, że koszt ustawienia sygnalizacji świetlnej to koszt 38.000,00 zł miesięcznie.

Radny p. Zbigniew Kulesza powiedział, że zgadza się z tym, iż nie ma potrzeby sygnalizacji świetlnej. Dodał, że codziennie tamtędy przejeżdża, miejsce jest dobrze oznakowane oraz nie ma tam zagrożenia bezpieczeństwa. Powiedział, że jedyną uwagę jaką ma to położenie przejścia dla pieszych.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że jest to tymczasowe rozwiązanie na czas trwających prac. Poinformował, że trwają rozmowy z Galerią VENDO odnośnie wybudowania chodnika zaczynającego się od sklepu DINO. Na obecną chwilą Miasto Zambrów czeka na odpowiedź.

W związku z brakiem uwag Przewodniczący Komisji p. Bogdan Andrzejczuk poddał pod głosowanie raport o stanie gminy Miasta Zambrów za 2022 rok.

Komisja w głosowaniu jawnym, pięcioma głosami za, bez głosów przeciwnych, przy dwóch głosach wstrzymujących się pozytywnie zaopiniowała powyższy raport.

(Raport dołączono do protokołu)

 

b)

Wprowadzenia do tematu dokonała Skarbnik Miasta Zambrów p. Anna Sadowska - Piętak. Poinformowała, że w skład sprawozdania finansowego wchodzą: bilans z wykonania budżetu gminy Miasta Zambrów za rok 2022, Bilans łączny jednostek budżetowych za 2022 r., informację dodatkową, łączny rachunek zysków i strat jednostek budżetowych za 2022 r., zestawienie zmian w funduszu jednostki – sprawozdanie łączne jednostek budżetowych za 2022 r. Przedstawiła radnym informacje z wykonania budżetu za 2022 r. oraz sprawozdanie finansowe jednostek budżetowych (bilans) za 2022 r.

W związku z brakiem dalszych uwag Przewodniczący Komisji p. Bogdan Andrzejczuk poddał pod głosowanie sprawozdanie finansowe Miasta Zambrów za 2022 rok.

Komisja w głosowaniu jawnym, 6 głosami za, przy 1 głosie wstrzymującym się, bez głosów przeciwnych, pozytywnie zaopiniowała powyższe sprawozdanie.

(Informacja i sprawozdanie dołączono do protokołu)

 

c)

Wprowadzenia do tematu dokonał Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski. Poinformował, że Rada Miasta na sesji w dniu 28 grudnia 2021 r. przyjęła uchwałę Nr 184/XXXII/2021 określającą plan budżetu Miasta Zambrów na 2022 r. w następującej wysokości:

1.         Dochody ogółem                                                                    110.244.069,76 zł

w tym:

a)         dochody bieżące                                                                  91.368.116,89 zł,

b)         dochody majątkowe                                                            18.875.952,87 zł.

2.         Wydatki ogółem                                                                     113.588.821,76 zł

w tym:

a)         wydatki bieżące                                                                      93.268.514,50 zł

b)         wydatki majątkowe                                                                18.875.952,87 zł

Deficyt budżetowy rozumiany jako różnica między dochodami i wydatkami wynosił 3.344.752,00 zł i sfinansowany miał być nadwyżką z lat ubiegłych.

Plan po zmianach dochodów i wydatków na dzień 31 grudnia 2022 r. wyniósł:

1.         Dochody ogółem                                                                   137.090.010,65 zł

w tym:

a)         dochody bieżące                                                               111.965.835,40 zł

b)         dochody majątkowe                                                           25.124.175,25 zł

2.         Wydatki ogółem                                                                    147.601.876,37 zł

w tym:

a)         wydatki bieżące                                                               112.665.639,14 zł

b)         wydatki majątkowe                                                           34.936.237,23 zł

Deficyt budżetowy   wynosił 10.511.865,72 zł i sfinansowany miał być przychodami z tytułu:

a)         nadwyżki budżetu z lat ubiegłych                                             9.863.240,07 zł

b)         niewykorzystanych środków pieniężnych na rachunku

 bieżącym budżetu, wynikających z rozliczenia dochodów

 i wydatków nimi finansowanych ze szczególnymi zasadami

 wykonywania budżetu określonymi w odrębnych ustawach         173.821,96 zł

c)         rozliczenia środków określonych a art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy

 i dotacji na realizację programu, projektu lub zadania

finansowanego z udziałem tych środków                                        474.803,69 zł

Faktyczne wykonanie dochodów i wydatków na dzień 31 grudnia 2022 r. wynosiło odpowiednio:

Dochody ogółem                                                                               128.515.211,15 zł

w tym: dochody bieżące                                                                    110.058.617,70 zł

            dochody majątkowe                                                                 18.456.593,45 zł

Wydatki ogółem                                                                                123.136.076,20 zł

W tym: wydatki bieżące                                                                     107.553.175,25 zł

             wydatki majątkowe                                                                  15.582.900,95 zł

Nadwyżka  budżetowa za rok 2022, rozumiana jako różnica między dochodami i wydatkami wyniosła 5.379.134,95 zł. W dalszej kolejności Burmistrz Miasta p. Kazimierz Dąbrowski poinformował, że wykonanie wydatków majątkowych kształtowało się na poziomie 44,6% planu rocznego i wyniosło 15.582.900,95 zł. Następnie omówił zrealizowane inwestycje, do których należą m.in:

-przebudowa skrzyżowania ul. Kazimierza Pułaskiego i ul. Gen. Stefana Koseckiego                          w Zambrowie – łączna wartość robót: 159 775,52 zł. brutto;

-  budowa ulicy odchodzącej od ul. Ostrowskiej w Zambrowie – całkowita wartość inwestycji: 5.191.402,09 zł; dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: 1.150.329,44zł;                                   

- budowa przepompowni wód przy ul. Białostockiej – całkowita wartość inwestycji: 153.516,30zł;

- budowa odwodnienia ulicy Orzeszkowej w Zambrowie – całkowita wartość inwestycji: 874.477,83 zł;

- budowa drogi 01KL pomiędzy ulicami Pileckiego i Białostocką w Zambrowie – całkowita wartość inwestycji: 3.400.957,01zł; dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: 1.808.952,16zł;                                                                   

- budowa kortów tenisowych na terenie Stadionu Miejskiego w Zambrowie w formule zaprojektuj i wybuduj w Zambrowie – całkowita wartość inwestycji: 2.175.204,52 zł;

- odnawialne źródła energii dla mieszkańców Miasta Zambrów – 128.658,81 zł; całkowita wartość projektu: 1 763 409,88 zł; wydatki kwalifikowalne: 1 740 737,00 zł; dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 1 131 479,05 zł

- remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych ul. 71 Pułku Piechoty i Obwodowej                                          w Zambrowie - łączna wartość robót: 238 023,47 zł;

- remont chodnika ul. Białostocka w Zambrowie - łączna wartość robót: 160 000,00 zł;

- remont chodników: ul. Zielona, J. Słowackiego, Podleśna w Zambrowie - łączna wartość robót: 44 999,99 zł;

- remont chodnika ul. Sosnowa w Zambrowie - łączna wartość robót: 155 000,00 zł.

Następnie Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski poinformował, że niezrealizowanymi inwestycjami były:

- Program „Cyfrowa gmina” /413.950 zł/ z powodu zbyt wysokich cen na przetargu;

- zagospodarowanie terenu przy ulicy Piłsudskiego – ze względu na bardzo wysokie oferty przetargowe;

- budowa ścieżki rowerowej do ronda w Nagórkach – oferta przetargowa w wysokości 21 mln złotych!

- budowa zewnętrznego basenu w formule zaprojektuj i wybuduj - problemy z wykonaniem dokumentacji oraz kłopoty z dostawą materiałów;

- budowa przyłącza światłowodowego do budynku Komendy Powiatowej Policji - problemy z wykonaniem dokumentacji oraz problemy z uzgodnieniami.

Radny p. Zbigniew Kulesza zwrócił uwagę na problem zaistniały na drodze do wsi Klimasze - jeżdżą tam beczki z oczyszczalni i w tej chwili nowa droga jest już rozjeżdżona. 

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że drogę skracają sobie tam beczkowozy nie wodociągi.

W związku z brakiem dalszych uwag Przewodniczący Komisji p. Bogdan Andrzejczuk poddał pod głosowanie sprawozdanie z wykonania budżetu Miasta Zambrów za 2022 rok łącznie z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Komisja w głosowaniu jawnym pięcioma głosami za, przy dwóch głosach wstrzymujących się, pozytywnie zaopiniowała powyższe sprawozdanie.

(Sprawozdanie dołączono do protokołu)

 

Ad.7.

Radny p. Bogdan Andrzejczuk zapytał, w związku z  planowaną budową wielomieszkaniową na osiedlu Raginisa, co będzie w przypadku zniszczenia biegnącej drogi miejskiej przez przejeżdżający ciężki sprzęt.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że Urząd Miasta Zambrów będzie stale monitorował. W przypadku zniszczenia nawierzchni drogi inwestor będzie obciążony kosztami naprawy.

Radny p. Ryszard Kaźmierczak nawiązał do nowej inwestycji Urzędu Gminy Zambrów. Stwierdził, że działka mogła być własnością Miasta Zambrów i w tym miejscu mogły powstać parkingi.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski stwierdził, że Miasto Zambrów mogło nie sprzedawać działki w 2006 r. Dodał, że ciężko było przewidzieć w tamtych latach taki rozwój oraz czy taki grunt powinien być przeznaczony pod parkingi w centrum miasta.

Radny p. Ryszard Kaźmierczak zapytał, czy budowa przedszkola przez Gminę Zambrów na terenach inwestycyjnych też „ma rację bytu”.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że to są tereny usługowe. Wójt Gminy Zambrów dostał pozwolenie na budowę, gdyż taka działalność wpisuje się w usługi szeroko pojęte.

Radny p. Ryszard Kaźmierczak powiedział, że ze względu na coraz to większe trudności z miejscami parkingowymi potrzebne są one dla pracowników urzędów, interesantów oraz mieszkańców miasta Zambrów.

Radny p. Henryk Rykaczewski zapytał, jak będą zaadaptowane wolne pomieszczenia po przeniesieniu się Urzędu Gminy Zambrów do nowego budynku.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że budynek jest współwłasnością Starostwa Powiatowego posiada w 55%, a Miasto Zambrów w 45%. Poinformował, że jedną z możliwości jest przeniesienie siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na parter. Wyjaśnił, że za takim rozwiązaniem przemawia fakt, iż starsi mieszkańcy Zambrowa, korzystający z usług MOPSu, mają problemy z dostaniem się na III piętro budynku.

Radny p. Henryk Rykaczewski zapytał, jak wygląda sprawa remontu schodów przy głównym wejściu do budynku Urzędu Miasta Zambrów.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że inwestycja miała być zrobiona przy wspólnym finansowaniu Starostwa Powiatowego oraz Miasta Zambrów. Poinformował, że dokumentacja jest zrobiona, lecz wczoraj było otwarcie ofert. Wpłynęła jedna oferta na kwotę 300.000,00 zł. Jest to kwota zbyt wygórowana.

Radny p. Radosław Bańkowski zapytał, czy jest możliwość pomocy Urzędu Miasta Zambrów przy dokonaniu wykreślenia budynku z rejestru zabytków.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że to jest określona procedura.

Radny p. Tomasz Kosek zapytał, czy zakupione toi toie przez Miasto Zambrów dotarły.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że dotarły. Zostały rozmieszczone przy placu zabaw na terenach zielonych, przy parkingu na ul. Ks. Henryka Kulbata, oraz przy parkingu na  ul. Cmentarnej.

Radny p. Tomasz Kosek, zapytał czy Burmistrz posiada nowe informacje odnośnie przebiegu trasy obwodnicy Zambrowa.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że w czerwcu br. będzie posiadał informacje w tym temacie. Dodał, że mają być przygotowane dwa warianty i ma się odbyć debata publiczna. Zadeklarował, że jeśli informował radnych na bieżąco odnośnie spraw związanych z obwodnicą Zambrowa.

Radny p. Tomasz Kosek zapytał, jak wyglądają sprawy związane z Zambrowskim Klubem Sportowym „Olimpia” oraz czy spadnie do IV ligi.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski poinformował, że ZKS „Olimpia” wystąpił z pismem o dofinansowanie w wysokości 300.000,00 zł. Dodał, że Klub zapewne utrzyma się III lidze, co wiąże się z wysokimi kosztami, jakie będzie musiał ponieść ZKS „Olimpia”. Stwierdził, że są dwa wyjścia: pozostanie w III lidze i udzielić dofinansowania ZKS „Olimpia” lub zrezygnować z III ligi. W przypadku drugiego wyjścia ZKS „Olimpia” spadłaby o dwie klasy niżej.

W związku z wyczerpaniem wszystkich tematów objętych porządkiem posiedzenia Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego p. Bogdan Andrzejczuk podziękował za udział i zamknął posiedzenie Komisji.

 

Protokołowała                                                                                   Przewodniczący Komisji

Anna Skarzyńska                                                                              Bogdan Andrzejczuk


Lista obecności:

1. Bogdan Andrzejczuk

2. Radosław Bańkowski

3. Ryszard Kaźmierczak

4. Tomasz Kosek

5. Zbigniew Kulesza

6. Henryk Rykaczewski

7. Cezary Witkowski

 


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Anna Skarzyńska

Data wytworzenia:
24 lip 2023

Osoba dodająca informacje

Anna Skarzyńska

Data publikacji:
24 lip 2023, godz. 12:00

Osoba aktualizująca informacje

Anna Skarzyńska

Data aktualizacji:
24 lip 2023, godz. 12:00