Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Miasta Zambrów

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

Tagi

Protokół Nr 35/23

P r o t o k ó ł  Nr 35/23

posiedzenia Komisji Kultury i Oświaty Rady Miasta Zambrów odbytego w dniu 14.02.2023 r.
w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zambrów p. 214 w godzinach 14:00 – 14:40.

 

W posiedzeniu Komisji uczestniczyli:

  1. 7 - miu członków Komisji                                         - wg załączonej listy obecności
  2. Burmistrz Miasta Zambrów                                      - p. Kazimierz Dąbrowski                    

Porządek posiedzenia:

 

  1. Przyjęcie porządku posiedzenia Komisji.
  2. Przyjęcie protokołu poprzedniego posiedzenia Komisji.
  3. Opinia Komisji dotycząca projektów uchwał w sprawie:
    1. nadania nazwy ulicy;
    2. nadania nazwy ulicy.
  4. Sprawy różne.

 

Posiedzenie otworzyła i prowadziła Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek. Powitała członków Komisji oraz zaproszonych gości wymienionych na wstępie protokołu. Stwierdziła prawomocność posiedzenia i poinformowała, że uczestniczy w nim siedmiu członków Komisji.

 

Ad. 1.

Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek odczytała proponowany porządek posiedzenia Komisji. W związku z brakiem uwag Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek uznała, iż proponowany porządek posiedzenia  jest przyjęty.                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Ad. 2.

Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek zapytała, czy są uwagi do protokołu poprzedniego posiedzenia Komisji.

W związku z brakiem uwag Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek poddała pod głosowanie protokół poprzedniego posiedzenia Komisji. Komisja w głosowaniu jawnym jednogłośnie, bez głosów przeciwnych oraz wstrzymujących przyjęła protokół poprzedniego posiedzenia Komisji.

Ad.3.a

Wprowadzenia do tematu dokonał Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski. Poinformował, że wybudowane zostały dwie nowe drogi tj. jedna od ul. Pileckiego do ul. Białostockiej, a druga przy ul. Ostrowskiej, które trzeba będzie również zaliczyć do kategorii dróg gminnych oraz nadać nazwy. Szczególnie jeśli chodzi o ulicę od ul. Pileckiego do ul. Białostockiej, ponieważ powstaje tam duże osiedle mieszkaniowe domów jednorodzinnych. Na chwilę obecną powstałe domy przypisywane są do ul. Pileckiego.

Radna p. Barbara Laszuk zapytała, czy Burmistrz ma propozycję dotyczącą nazwy ulicy.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że ma kilka propozycji pochodzących od p. Strękowskiego. Pierwsza propozycja nazwy brzmi ul. Leona Mitkiewicza Żółtka. Był to pułkownik, który walczył w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Druga propozycja tak jak pierwsza z pewnością wiele mówi p. Strękowskiemu jako historykowi, jednak mieszkańcy mogą nie posiadać takiej wiedzy tj. Pułkownik Władysław Muzyka. Był on uczestnikiem I Wojny Światowej oraz wojny polsko-bolszewickiej. Burmistrz oznajmił, że jest jeszcze jedna propozycja, którą warto wziąć pod uwagę. Dowódcą 71PP był Roman Borzęcki. Jest on postacią historyczną, ponieważ od momentu zainstalowania pułku w Zambrowie odbudował on elektrownię w mieście, pobudował drogi oraz pomnik. Należy jednak pamiętać, że nazwa Borzęckiego w Zambrowie już funkcjonuje, ponieważ taką nazwę nosi rondo na ul. 71 PP. Burmistrz Miasta poinformował, że drogi w omawianym rejonie będą budowane dalej i dobrym pomysłem byłoby iść wysoką półką i nazwać drogę imieniem Władysława Andersa, później ewentualnie Generała Maczka i dalej ciągnąć szlak generalski. Burmistrz oznajmił, że warto byłoby jednak uhonorować Romana Borzęckiego.

Radny p. Zbigniew Kulesza poinformował, że jest już rondo o tej nazwie.

Radna p. Grażyna Wyszyńska oznajmiła że jest rondo, ale ulica o takiej nazwie nie funkcjonuje.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że mimo wszystko nazwa  w mieście funkcjonuje. Burmistrz poinformował, że w Białymstoku również jest szlak generalski. Generał Maczek jest także ważną postacią.

Radna p. Barbara Laszuk dodała, że jest również znaną powszechnie postacią.

Radny p. Zbigniew Kulesza oznajmił, że dwa pierwsze zaproponowane nazwiska przez Burmistrza z pewnością wiele mówią p. Strękowskiemu z racji historii. Natomiast mieszkańcy niewiele mogą o nich wiedzieć, nazwiska trudne są też w odmianie. Radny poinformował, że szlak tzw. generalski jest dobrym pomysłem.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski oznajmił, że jeśli budowane będą mniejsze ulice, to można będzie uwzględnić propozycje p. Strękowskiego.

Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek poinformowała, że tematyka generalska jest dobra. Podobna istnieje na działkach, gdzie są ulice Zielona, Sosnowa itp.

Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek oznajmiła, że komisja opowiedziała się za propozycją nadania tej ulicy nazwy Generała Władysława Andersa. Przewodnicząca Komisji poddała pod głosowanie powyższą propozycję. Komisja w głosowaniu jawnym 6 głosami za, przy 1 wstrzymującym pozytywnie zaopiniowała nazwę ulicy Generała Władysława Andersa.

Ad.3.b

Wprowadzenia do tematu dokonał Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski. Poinformował, że ma pewną propozycję, jednak nie ma pewności czy spodoba się ona członkom komisji. Burmistrz Miasta zaproponował nazwę ulicy Kaczora Donalda. Ulica ta jest mała i niezobowiązująca, w Warszawie przykładowo jest ulica o nazwie Kubusia Puchatka.

Radna p. Barbara Laszuk zwróciła się z prośbą o wyjaśnienie, czy są tam planowane inne ulice.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział że nie, ale w przyszłości ulica może zostać przedłużona w głąb.

Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek zaproponowała nazwę Zielona lub Krótka.

Radny p. Zbigniew Kulesza odpowiedział, że ulica Zielona jest w mieście.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski oznajmił, że ulica Krótka także funkcjonuje w mieście.

Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek poinformowała, że nie obawiałaby się propozycji Burmistrza, gdyby była to kontynuacja ulic bajkowych.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski oznajmił, że przyszłościowo jest  taka polna ulica, która kiedyś może zostać zagospodarowana i również będzie wymagała nadania nazwy.

Radna p. Grażyna Wyszyńska zapytała, czy w pobliżu nie ma mniejszej nazwanej już uliczki.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, żre najbliżej jest ulica Cmentarna i Krajewskiego.

Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek oznajmiła, że w mieście nie ma ulicy Akacjowej.

Radny p. Zbigniew Kulesza zaproponował nazwę ulicy Południowa. Radny oznajmił, że z całym szacunkiem do Burmistrza, ale dystansowałby się od zaproponowanej nazwy dla tej ulicy.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski poinformował, że nazwa Akacjowa kojarzy się z akacjami.

Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek oznajmiła, że zawsze można posadzić w tamtym rejonie akacje.

Radna p. Barbara Laszuk zwróciła się z prośbą o podanie dokładniejszej lokalizacji ulicy.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że jest to cała 200 metrowa ulica od ul. Ostrowskiej.

Radna p. Marta Worosilak zapytała, czy jest w mieście ulica Krótka.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że jest taka ulica.

Radna p. Barbara Laszuk oznajmiła, że przy McDonaldzie mogłaby być bajkowa nazwa ulicy.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że Kaczor Donald jest z bajki. Burmistrz oznajmił, że nazwa mogłaby być tez związana z serwisem McDonalda.

Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek zaproponowała nazwę ulicy Kawowa lub Lodowa.

Radna p. Grażyna Wyszyńska zaproponowała nazwę Deserowa lub Kawowa.

Radny p. Zbigniew Kulesza poinformował, że powyższe propozycje dobrze się kojarzą.

Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek oznajmiła, że ulica musi dobrze się kojarzyć, wymawiać oraz odmieniać.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski poinformował, że na sesji RM będzie proponował nazwę Kaczora Donalda.

Radna p. Barbara Reinke oznajmiła, że ciekawą propozycją jest nazwa Kawowa.

Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek poddała pod głosowanie nazwę ulicy Kawowa. Komisja w głosowaniu jawnym 5 głosami za, przy 2 wstrzymujących pozytywnie zaopiniowała powyższą propozycję nadania nazwy ulicy.

Ad.4.

Radny p. Zbigniew Kulesza zapytał, czy jest już skonkretyzowany kierunek obwodnicy.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że kontaktował się trzy tygodnie temu z firmą w celu zapytania i na początku kwietnia mają być pierwsze informacje. Zgodnie z harmonogramem w II kwartale tego roku miała być decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych, okazało się że zostało to przesunięte na III kwartał. Burmistrz Miasta oznajmił, że wszystkich informacji w tej sprawie będzie udzielał na bieżąco.

Radny p. Zbigniew Kulesza zapytał, czy został rozstrzygnięty już przetarg na rondo na ul. Białostockiej.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że przetarg jest w ramach budowy ulic przy ul. Białostockiej w jednym zadaniu. Po rozpoczęciu prac okazało się jednak, że jest tam pełno wody i trzeba było zrobić nową dokumentację na meliorację terenu i zapłacić dodatkowe 96.000zł, żeby odprowadzić wodę. Termin na wykonanie  ulicy oraz ronda jest do 30 października bieżącego roku. Burmistrz Miasta poinformował, że zamknięta została ulica, która ma nosić nazwę Gen. Władysława Andersa, ponieważ zgodnie z ustawą o drogach jest tylko do pewnego momentu wyasfaltowana. Mieszkańcy skarżyli się, że droga jest zamknięta, więc została otwarta. Niestety ktoś przejeżdżał ulicą i uszkodził misę olejową w aucie, czego następstwem były pretensje od właściciela auta kierowane do urzędu. Dlatego ulica została ponownie zamknięta, aż do czasu całkowitego oddania.

Radny p. Zbigniew Kulesza zapytał, czy rondo będzie tzw. rondem przejezdnym.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że nie. Poinformował, że rondo będzie wysokie i urządzone zielenią.

Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek poruszyła temat Funduszu Pomocy Zdrowotnej w szkole, której pracuje. Jednak podejrzewa, że problem ten dotyczy również SP3 i SP5. Po wizycie p. Kośnika i przejrzeniu dokładnie przez niego regulaminu Funduszu Pomocy Zdrowotnej wyskoczył z niego zapis o częściowym zwrocie kosztów zakupu okularów korekcyjnych. Przewodnicząca Komisji oznajmiła, że jest prośba do Burmistrza, aby w Funduszu Pomocy Zdrowotnej urzędu znalazł się zapis o szkołach, ponieważ nie można ująć częściowego zwrotu kosztów za zakup okularów w szkolnym funduszu.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski poinformował, że fundusz jest dobrowolny i nie wszyscy nauczyciele do niego należą.

Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek oznajmiła, że jest to z socjalnego.

Radna p. Barbara Laszuk poinformowała, że to na co fundusz idzie powinno być sprawą Dyrektorów.

Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek oznajmiła, że nie można zapisać tego w regulaminie dopóki nie będzie to zawarte w UM, ponieważ urząd ma zapewnić nauczycielom możliwość refundowania.

Radna p. Barbara Laszuk zwróciła się z prośbą o wyjaśnienie z czego to wynika.

Radny p. Zbigniew Kulesza zapytał, czy trzeba będzie podjąć uchwałę.

Burmistrz Miasta p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że nie.

Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek poinformowała, że rozmawiała również z p. Bernatowicz o tej sprawie.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że w regulaminie świadczeń socjalnych w każdej jednostce powinien znaleźć się taki zapis.

Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek poinformowała, że zapis był w regulaminie, ale został usunięty po wizycie p. Kośnika.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski oznajmił, że p. Kośnik jest związkowcem i dziwne jest, że działa on przeciw nauczycielom.

Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek poinformowała, że możliwość refundacji w SP4 została zabrana.

Burmistrz Miasta p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że zajmie się tą kwestią.

Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek oznajmiła, że rozmawiała z kilkoma sympatykami RIHu, którzy wiedzą, że p. Strękowski ma możliwość zakupu unikalnych ważnych dla Zambrowa dokumentów. Kwota nie jest wysoka jeśli chodzi o RIH, suma wynosi ok. 14.000zł. Przewodnicząca Komisji poinformowała, że są to dokumenty dotyczące historii Zambrowa i ważne jest, żeby znalazły się w RIHu. Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek zapytała, czy jest możliwość przychylnego spojrzenia na powyższą sprawę.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że więcej informacji o wolnych środkach będzie po przeprowadzonych przetargach w III kwartale.

Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek oznajmiła, że dokumenty dotyczą wyłącznie Zambrowa i szkoda by było, gdyby kupił je ktoś inny.

Radna p. Grażyna Wyszyńska poinformowała, że kolejny nabywca może podnieść cenę.

Radna p. Barbara Laszuk oznajmiła, że powyższą sprawę uznaje za zasadną i nie ma powodu do dyskusji. Miejski Ośrodek Kultury dysponuje funduszem, na który miasto co roku przekazuje dosyć duże środki. Dyrektor MOKu w pierwszej kolejności powinna zabezpieczyć tego typu sprawy, a Rada Nadzorcza powinna poprzeć i powiedzieć Dyrektor MOKu, że jest to priorytetem na ten czas.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski poinformował, że na chwilę obecną MOK ma saldo ujemne, ale porozmawia z Dyrektor MOKu.

Radna p. Barbara Reinke zapytała, czy jeśli wybrany zostanie wariant obwodnicy idący przez działki, to będzie możliwość zapewnienia przez miasto innego miejsca pod działki.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że na chwile obecną nie jest znany przebieg obwodnicy. Burmistrz oznajmił, że na początku stycznia przeprowadzał rozmowę z Prezesem i jego zastępcą na której zasugerował, czy w sytuacji jakby obwodnica szła przez działki, to czy zgadzają się na  zlikwidowanie wszystkich ogrodów i przeznaczenie pod nie innego terenu. Jednak Prezes nie zgodził się na to, ponieważ poinformował, że jest dużo starszych ludzi, którzy nie maja siły na przenosiny i budowanie od nowa. Prezes oznajmił, że to co zostanie zabrane pod obwodnicę to trudno, ponieważ postawione zostaną ekrany, a pozostałe ogródki będą dalej funkcjonowały.

Przewodniczące Komisji p. Wioletta Walasek zapytała co z działkami, które zostaną zabrane.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że będzie odszkodowanie.

Radna p. Grażyna Wyszyńska zwróciła się z prośbą o udzielenie informacji. dotyczącej przetargów na remonty szkół.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski oznajmił, że sytuacja nie wygląda najlepiej. Na 7 przetargów przyjętych zostało tylko 4 oferty, które były bardzo korzystne, natomiast pozostałe 3 były dosyć znacząco odbiegające od oczekiwań. Kwoty na Szkołę Podstawowa nr 5 i 6 oraz Miejskie Przedszkole nr 6 były wyższe od oczekiwań o około 1.400.000zł. W związku z tym, na wspominanie 3 placówki przetarg został unieważniony i ogłoszony nowy, którego rozstrzygnięcie będzie 23 lutego. Burmistrz poinformował, że jest pewien zapis uniemożliwiający wykonanie indywidulanych remontów konkretnej placówki. Remont musi odbywać się we wszystkich jednostkach jednocześnie. Burmistrz oznajmił, że musi zostać przedłużony termin podpisania umowy z tymi, którzy wgrali przetarg.

Radna p. Barbara Laszuk zapytała z czego wynika, że remont musi odbywać się kompleksowo.

Burmistrz Miasta p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że taki wniosek został zapisany i inaczej nie można było tego zrobić. 

Radna p. Barbara Laszuk oznajmiła, że teraz pojawił się przez to problem.

Radna p. Grażyna Wyszyńska poinformowała, że sytuacja ekonomiczna spowodowała wywindowanie cen przez przedsiębiorców.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski oznajmił, że na etapie składania wniosku nie można było zapisać inaczej niż remont placówek oświatowych, ponieważ tego trzymają się w Polskim Ładzie i wszystko przechodzi przez bank Gospodarstwa Krajowego. Burmistrz poinformował, że do końca marca planowane jest podpisanie umowy jeśli chodzi o SP5. Dokumentacja nie do końca była czytelna i okazało się, że projektant zaproponował windę w środku budynku.

Radna p. Grażyna Wyszyńska oznajmiła, że była mowa o zewnętrznej.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski poinformował, że zapisana była kwota 300.000zł i mając do wyboru 700 szafek dla uczniów, a windę z bólem serca wybrał szafki.

Burmistrz oznajmił, że może uda się uzyskać dofinansowanie z Państwowego Funduszu  Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  na windę w przyszłości.

Radna p. Grażyna Wyszyńska poinformowała, że rozmawiała z Wicemarszałkiem Sejmiku Wojewódzkiego, żeby zgłosić się do Departamentu Zdrowia w celu uzyskania  dofinansowania.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski poinformował, że na chwilę obecną trzeba wykonać bieżąc przetargi, zwłaszcza że dochodzą jeszcze dwa orliki.

Radna p. Barbara Laszuk oznajmiła, że chciała podzielić się niezadowoleniem opiekunek kotów. Urząd zlecił zakup karmy weterynarzowi, a okazuje się że karmę o podobnym składzie i gramaturze można kupić np. w Biedronce po cenie promocyjnej za 2,15zł. Ustalono, że Panie na rok otrzymają 36 puszek karmy, która u weterynarza kosztuje 7zł. Radna p. Barbara Laszuk zapytała, czym opiekunki kotów mają je karmić w ciągu roku, ponieważ 36 puszek to niewiele.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że Panie złożyły podania każda o inną karmę. Drugą ważną sprawą jest to, że w UM nie ma pracownika, który by chodził po sklepach i kupował puszki. Burmistrz poinformował, że przeznaczona jest konkretna kwota na utrzymanie bezpańskich psów i tak samo jest w przypadku kotów.

Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek oznajmiła, że jeśli sprzedaż jest jednorazowa, to można by wybrać cenę najniższą, jeśli taką oferuje sklep Biedronka.

Radna p. Barbara Laszuk poinformowała, że nie podziela stanowiska Burmistrza w tej kwestii i uważa, że opiekunki kotów mają rację, ponieważ puszki się skończą i pojawi się problem. Zwłaszcza, że jest to zadanie własne gminy.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że wszystko jest w granicach finansowych. Burmistrz oznajmił, że nawet gdyby pracownik chodził i kupował, to nie ma miejsca do magazynowania karmy.

Radna p. Barbara Laszuk oznajmiła, że na chwilę obecną Panie są wzywane do Urzędu po odbiór puszek, więc od weterynarza musiały być one przewiezione do budynku Urzędu.

Radna p. Barbara Laszuk podziękowała za interwencję, ponieważ na cmentarzu toaleta została otwarta. Radna oznajmiła, że problem braku toalety dotyczy także cmentarza przy ul. Kulbata.

Radna p. Grażyna Wyszyńska zapytała o zakres remontu w SP5.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że zakres jest dosyć duży, ponieważ cała kwota remontu wynosi 3.000.000zł. Pierwotnie zakres planowany był  na kwotę 5.000.000zł, ale musiał zostać ograniczony. Burmistrz oznajmił, że należy spodziewać się iż kwota zaproponowana przez wykonawcę może być wyższa od zaplanowanych 3.000.000zł i wtedy trzeba będzie zastanowić się, czy z czegoś zrezygnować, czy dołożyć środki z budżetu miasta.

Radna p. Grażyna Wyszyńska zapytała, czy będzie kompleksowy remont szatni.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że ma być ogólny remont.

Radna p. Grażyna Wyszyńska zwróciła się z prośbą o wyjaśnienie, czy jest szansa na dofinansowanie z Peflonu.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że w najbliższym czasie ma otrzymać odpowiedź.

Radna p. Grażyna Wyszyńska zwróciła się z prośbą o podanie wyjaśnienia, wykonania przez projektanta projektu windy wewnętrznej, skoro winda miała być zewnętrzna.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że osobiście dzwonił do projektanta w tej sprawie. Winda wewnętrzna byłaby na poziomie parteru i wjeżdżając wózkiem, wyjazd byłby na drugim piętrze. Natomiast potrzebny byłby wyjazd do szatni i wtedy potrzebne byłoby wykonanie  wykopu.

Radna p. Grażyna Wyszyńska zapytała, czy wewnętrzna winda nie sprawdziłaby się.

Burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski odpowiedział, że nie za taką kwotę, ponieważ potrzeba by 1.000.000zł. Burmistrz Miasta oznajmił, że są także windy plastikowe, które transportują osoby niepełnosprawne przy ścianie.

W związku z omówieniem wszystkich punktów objętych porządkiem posiedzenia Przewodnicząca Komisji p. Wioletta Walasek podziękowała za udział i zamknęła posiedzenie komisji.

   Protokołowała                                                        Przewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty

Aleksandra Zaleska                                                                   Wioletta Walasek


Lista obecności:

1. Wioletta Walasek

2. Agnieszka Ogórkowska

3. Zbigniew Kulesza

4. Barbara Laszuk

5. Barbara Reinke

6. Marta Worosilak

7. Grażyna Wyszyńska


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Anna Skarzyńska

Data wytworzenia:
25 lip 2023

Osoba dodająca informacje

Anna Skarzyńska

Data publikacji:
25 lip 2023, godz. 10:02

Osoba aktualizująca informacje

Anna Skarzyńska

Data aktualizacji:
25 lip 2023, godz. 10:02